Logo - Mobil-Recykling
Przydatne dokumenty
Informacje oraz oświadczenie o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość

Tutaj mogą znaleźć Państwo informacje związane z prawem odstąpienia od umowy oraz wzór odstąpienia.

pobierz »
Oświadczenie o zagubieniu, zniszczeniu karty pojazdu

Jednym z niezbędnych dokumentów, które właściciel musi posiadać i okazać przy złomowaniu samochodu to karta pojazdu, oczywiście o ile została wydana dla naszego pojazdu. Stosowna adnotacja znajduje się w dowodzie rejestracyjnym na ostatniej stronie. W przypadku braku tego dokumentu należy wypełnić powyższe oświadczenie.

pobierz »
Zawiadomienie ubezpieczyciela o rozwiązaniu umowy ubezpieczenia

Wraz ze zmianą ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych i wprowadzeniu pkt 9 do art. 33 umowa obowiązkowego ubezpieczenia OC zostaje rozwiązana z mocy prawa z dniem wydania zaświadczenia o demontażu pojazdu. Należy jednak podkreślić, że dotyczy to jedynie zaświadczeń wydanych przez stacje demontażu pojazdów legalnie prowadzących działalność gospodarczą na podstawie ustawy o z dnia 20 stycznia 2005 r. o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji.

pobierz »
Oświadczenie o zagubienia, zniszczeniu, skradzeniu tablic rejestracyjnych

Oświadczenie należy wypełnić w sytuacji, gdy tablice rejestracyjne zostały zagubione, ewentualnie zostały zniszczone no. w wyniku kolizji drogowej albo w sytuacji gdy zostały skradzione. Należy jednak pamiętać, że składanie oświadczenia musi być zgodne z prawdą, z uwagi na groźbę odpowiedzialności karnej za złożenie oświadczenia niezgodnego z prawdą.

pobierz »
Upoważnienie do wyzłomowania pojazdu

Właściciel pojazdu, może upoważnić dowolną osobą do podpisania zaświadczenia o demontażu pojazdu w siedzibie naszej stacji.

pobierz »
Regulamin sklepu internetowego Allegro Mobil-Recykling obowiązujęcy do 24.12.2014 r.

Regulamin sklepu internetowego na stacji demontażu pojazdów Mobil-Recykling obowiązujący do 24.12.2014 r.

pobierz »
<strong>Auto złom</strong> - kasacja pojazdów, złomZłomujemy wszystkie samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe ale również motorowery, motocykle, pojazdy rolnicze, przyczepy i naczepy.
więcej »
<strong>Wymiana opon </strong> letnich i zimowychUprzejmie informujemy, że w siedzibie naszej firmy istnieje możliwość wymiany opon.
więcej »
<strong>Sieć zbierania pojazdów</strong> Dla wprowadzających pojazdy na terytorium Polski zapewniamy sieć zbierania pojazdów. Tylko u nas podpiszesz wszystkie niezbędne dokumenty, aby uniknąć kary za niezapewnienie sieci zbierania pojazdów.
więcej »